Főoldal kategória bejegyzései

Tankerületi angol verseny

Március 7-én rendeztük meg az immár több mint 20 éves hagyományú angol nyelvi versenyünket a tankerület
7. évfolyamos diákjai részére.
Az idei tanévben is sokan jelentkeztek a rendezvényünkre, 30 tanulót láttunk vendégül kísérőikkel együtt.

     

A vetélkedőn külön kategóriában mérték össze tudásukat az emelt szinten és a normál tanrend szerint tanuló diákok. Iskolánk igazgatója, Garai Zsuzsanna megnyitó szavai után a versenyzők megoldották a hallás utáni és az olvasott szöveg értési feladatait. Végül egy 20 kérdéses tesztet töltöttek ki. 

Eredmények:    

Emelt szint:     
1. Tar Eszter, Vasvári Pál Általános Iskola
2. Bindisch György, Vasvári Pál Általános Iskola
2. Mihálovics István, Arany János Általános Iskola
3. Stanczel Ágnes, Adonyi Szent István Általános Iskola

 Normál tanrend:     
1. Kalmár Kristóf, Petőfi Sándor Általános Iskola
2. Szabó Ábel, Adonyi Szent István Általános Iskola
3. Nagy Erika, Széchenyi Zsigmond Általános Iskola, Baracs
3. Manzéger Illés,  Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola

Nagyon örömünkre szolgál iskolánk tanulójának, Mihálovics Istvánnak a szép eredménye!
Gratulálunk neki és felkészítő tanárának, Veresné Kovács Tündének!
Köszönjük Czimmermanné Gál Eszter, Gubán Zsuzsanna és Veresné Kovács Tünde munkáját a verseny szervezésében
és lebonyolításában!

Szemere Gyula helyesíró verseny

A minden évben meghirdetett  Szemere Gyula helyesírási versenyt március 8-án rendeztük meg a város és város környék
4. osztályos tanulóinak. Vetélkedőnk egyben a megyei Szemere Gyula helyesírási verseny területi válogatója volt.
Az „Új jelkép Velencén” című tollbamondás leírása után néhány elválasztási esetet oldottak meg a gyerekek.
Az eredményhirdetésig jól szórakoztak iskolánk Játék-kuckójában.

A nyertes tanulók névsora:

Dunaújváros:
1. Gyalus Gréta (Dunaújvárosi Dózsa György Á. I.)

2. Csete Nóra (Dunaújvárosi Arany János Á. I.)
3. Miskovitz Regina (Dunaújvárosi Petőfi Sándor Á. I.)

Dunaújváros körzete:
1. Farkas Luca (Árpád Fejedelem Tagiskola, Előszállás)

2. Tyukodi Kristóf (Vörösmarty Mihály Á. I., Nagykarácsony)
3. Balogh Mátyás (Nagyvenyimi Kossuth Lajos Á. I. )

Ők képviselik régiónkat Székesfehérváron, a megyei versenyen március 20-án.
Szeretettel gratulálunk a győzteseknek és felkészítő tanítóiknak!
Köszönjük szépen Geréné Váncsa Erzsébet kolléganőnek a szervező, az őt segítő tanítóknak a lebonyolító munkát!

A képen az iskolánkat képviselő Sztankó Maja (4. a, felkészítője: Hollósiné Tabajdi Mária tanító)
és a 2. helyezést elérő Csete Nóra (4. b, felkészítője: Aszalayné Sivák Olga tanító) látható.
További szép sikereket kívánunk a számunkra!

Öltözz pirosba! akció

Tisztelt Támogatók, Kedves Szülők!

Büszkén és örömmel adjuk hírül, hogy iskolánk tanulói és munkatársai
az Öltözz pirosba! országos jótékonysági akció keretében

122.000 Ft-ot gyűjtöttek össze.

A pénzösszeget a mai napon befizettük  a Szemem Fénye Alapítvány bankszámlájára.
Adományunkkal a pécsi Dóri  Gyermekhospice ház napi működéséhez járultunk hozzá.

Köszönjük minden résztvevő segítségét!

Ovis rajzverseny eredményhirdetés

Örömmel adjuk hírül, hogy az ARANY ÓVODÁS RAJZPÁLYÁZATRA 11 óvodából, 137 alkotás érkezett.

A kiállítás megnyitó ünnepségén az alábbi gyermekek vehették át a méltán megérdemelt díjakat:

Árgyelán Noémi                              Százszorszép Tagóvoda
Badi Ariana Emi                              Százszorszép Tagóvoda (különdíjas)
Budai Csenge                                    Százszorszép Tagóvoda
Dannecker Nora Sophia              Napsugár Tagóvoda
Domonkos Martin                          Kincskereső Tagóvoda
Dürgő Máté                                        Bóbita Tagóvoda
Faragó Kitti                                         Duna-parti Tagóvoda
Farkas Gábor                                     Napsugár Tagóvoda
Franyó Zétény                                   Katica Tagóvoda
Főrhécz Angéla                                 Katica Tagóvoda
Gerbovits Dávid                               Katica Tagóvoda
Horváth Janka                                   Római Városrészi Tagóvoda
Jónás Szilvia                                        Napsugár Tagóvoda
Kéring Zsófia                                      Bóbita Tagóvoda
Kiss Lóránt                                           Csillagvirág Tagóvoda
Kiss Federika Dóra                          Csillagvirág Tagóvoda
Kollár Bálint                                         Napsugár Tagóvoda
Kovács-Rosta József                       Margaréta Tagóvoda
Kőhler Vanda                                       Duna-parti Tagóvoda
Marján Hanna Emily                        Eszterlánc Tagóvoda
Molnár Enikő                                       Katica Tagóvoda
Molnár Anna                                       Kincskereső Tagóvoda (különdíjas)
Molnár Linda                                       Kincskereső Tagóvoda
Nagy Natália Mária                         Napsugár Tagóvoda
Páska Julianna                                    Katica Tagóvoda
Sáfár Fruzsina                                     Aranyalma Tagóvoda
Slett Csanád Hunor                         Napsugár Tagóvoda
Szabó Völcsei Lilien                         Napsugár Tagóvoda
Telek Panna Piroska                       Aranyalma Tagóvoda (különdíjas)
Tóth Linett                                            Napsugár Tagóvoda
Tóth Vivien Brigitta                         Napsugár Tagóvoda
Tumpek Zita                                         Eszterlánc Tagóvoda
Vajai Jázmin                                         Napsugár Tagóvoda

Köszönjük a beküldött alkotásokat!
Szívből gratulálunk a kis művészeknek és az óvó néniknek!

              

Megyei tanulmányrajz verseny

A január 18-án, Székesfehérváron megrendezett  megyei tanulmányrajz versenyről
rajz tagozatos növendékeink kimagasló eredménnyel térhettek haza.


A Tópart Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium szaktanáraiból álló zsűri
Horváth Elizát a legjobbak közé választotta,
Sándor Abigél pedig különdíjas lett.

Gratulálunk a 8. c osztályos tanulóinknak és szaktanáruknak, Horváth Évának!

A díjnyertes pályamunkák:

  

Adó felajánlás

A támogatásra javasolt alapítványok céljáról az “Alapítványaink” menüpont alatt olvashatnak.

Kőrösi Diákalapítvány adószám: 18490444-1-07
Aranyecset Alapítvány →
adószám: 18484504-1-07
Iskolánkért, iskolai tábor létesítéséért Alapítvány →
adószám: 19096218-1-07

Arany-busz

A Petőfi Irodalmi Múzeum nagyszabású programjának egyik állomásaként december 12-én iskolánkban fogadtuk
az Arany Jánosról szóló Önarckép álarcokban című vándorkiállítást.

Az Arany-busz 2017 júliusától egy éven át járja az országot. Bemutatja a 200 éve született író életművét, és költészetét.
A buszban hang- és filmfelvételek színesítik a látottak értelmezését, és lehetőség nyílik a szórakoztató játékra is.

Diákjaink igen megörültek a fantasztikus lehetőségnek, és boldogan vették birtokba az interaktív kiállítást bemutató autóbuszt. Intézményünk valamennyi tanulója megtekintette a névadónkról szóló kiállítást. Nagy élmény volt!

 Köszönjük a program szervezőjének, Gulácsi Anita tanítónőnek a lehetőséget!

Adventi gyertyagyújtás

Közös énekléssel, gyertyagyújtással várjuk a karácsonyt. Az énekelni szerető gyermekek hétfőnként reggel
a tanítók 
zenés kíséretével együtt ünneplik az adventet.