Eredményeink kategória bejegyzései

Rajzpályázat

Gyermekszemmel a mindennapok hősei  – Sikeres szereplés a rajzpályázaton

A VIII. „Jót Fut a Város – Dunaújváros!” családi jótékonysági sportrendezvényhez kapcsolódó rajzpályázaton iskolánk nyolc alsó tagozatos tanulója vett részt alkotásaival. A pályázat témája a mentősök mindennapi munkája volt, amelyet a gyermekek kreatív és ötletes rajzokon keresztül jelenítettek meg. Örömmel és büszkeséggel számolunk be arról, hogy pályázóink közül Kálmán Hanna Zsófia, a 2.a osztály tanulója különdíjban részesült. Az eredményhirdetésre a futónapon került sor, ahol a pályaműveket kiállításon is megtekinthették az érdeklődők. A verseny valamennyi résztvevője emléklapot, hűtőmágnest és apró ajándékot kapott, elismerésül szorgalmukért és alkotókedvükért. Szívből gratulálunk minden pályázónknak a lelkes részvételhez és a színvonalas munkákhoz! Köszönjük a felkészítésben közreműködő pedagógusok támogatását, diákjainknak pedig további sok örömteli és sikeres alkotást kívánunk.

Szépíró- és Szépolvasó verseny

Lelkes diákok, szép eredmények 

Május 18-án került megrendezésre iskolánk alsó tagozatos Szépíró- és Szépolvasó Versenye. A Szépíró verseny szövege minden évfolyamon iskolánk névadójáról, Arany Jánosról szólt. A Szépolvasó megmérettetésen a versenyzők évfolyamonként eltérő, a tanulók életkorának és képességeinek megfelelő szövegeket tolmácsoltak. Örömmel tapasztaltuk, hogy a gyerekek nagyon lelkesek voltak, igyekeztek a legszebben írni és a legkifejezőbben olvasni. Büszkék vagyunk minden résztvevőre, hiszen a szerepléshez nemcsak tudásra, hanem bátorságra és kitartásra is szükség volt.

Szépíró helyezettjeink:
1. évfolyam
I. helyezett: Varjas Csaba 1.a

II. helyezett: Gróf Alíz 1.a
III. helyezett: Vér Mirabella 1.b
2. évfolyam
I. helyezett: Szarka Valéria 2.b

II. .helyezett: Baksa Patrik 2.a
III. helyezett: Hudák Bálint Dezső 2.a
3. évfolyam
I. helyezett: Juhász Lia 3.a

II. helyezett: Bálint Fanni 3.b
III. helyezett: Pirgi Kevin Dávid 3.a
4. évfolyam
I. helyezett: Tóth Luca 4.b

II. helyezett: Krajnyák- Lempergel Bence 4.a
III. helyezett: Braun Tamás 4.b

Szépolvasó helyezettjeink:
1. évfolyam
I. helyezett: Rauf Alíz Viktória 1.a

II. helyezett: Kákonyi Erik Bence 1.b
III. helyezett: Gyalus Gergely József 1.a
2. évfolyam
I. helyezett: Gergely Barbara 2.aII.

II. helyezett: Szigeti Laura 2.a
III. helyezett: Galambos Flóra 2.b
3. évfolyam
I. helyezett: Szabó Dominik 3.a

II. helyezett: Szabó Eliot Attila 3.a
III. helyezett: Korik Balázs 3.b
4. évfolyam
I. helyezett: Varga Anna Boróka 4.a

II. helyezett: Campos- Fernandez Márkó 4.a
III. .helyezett: Mariházi Ádám Ferenc 4.a

Szeretettel gratulálunk minden kisdiáknak a szép teljesítményhez!

Lego verseny

Élmény és alkotás – Álomhajó született!

Május 9-én különleges lehetőségben volt része iskolánk három 6.a osztályos tanulójának.
Dürgő Zoltán Benett, Jakab Norbert és Valicsek Hunor az óbudai Hajógyári-szigeten megrendezett hajóépítő LEGO-versenyen ügyességüket és kreativitásukat tették próbára.  A Varga Miklós Hajós Segítők Alapítvány „Építs álmot!” LEGO- és makettnapja jó hangulatú, élményekben gazdag program volt számukra. A fiúk nagy örömmel vették át az „Első hullámok hőse” oklevelet, amely méltó elismerése lelkes munkájuknak és ötletes alkotásaiknak.
Köszönjük a szervezőknek a tartalmas napot és a kedves ajándékokat!

Bozsik

Szívvel-lélekkel a pályán

A Bozsik Intézményi Program második tavaszi fordulójában öt iskola együttese mérte össze tudását. Tanulóink ezúttal is nagy elszántsággal és példamutató hozzáállással vettek részt a találkozón. Csapatunk több fordulatos és izgalmas mérkőzésen szerepelt, ahol a játékosok remekül segítették egymást, bátran küzdöttek. A pályán számos ügyes megoldást és szép összjátékot láthattunk tőlük. Válogatottunk a torna során végig méltón képviselte iskolánkat. Büszkék vagyunk a fiúkra!
Labdarúgóink:
3.a osztály:

Dohánszky Ádám, Dürgő Henrik Zsolt, Pirgi Kevin Dávid, Péntek Szabolcs, Miklós Olivér Zoltán
4.a osztály:
Campos Fernandez Márkó, Takács Marcell, Wittner Brendon
4.b osztály:
Braun Tamás, Huszti Zsolt, Kurucz Zsombor, Márton Bence, Sikora Bálint
Felkészítők: Csilléryné Kockás Mónika, Tükör Balázs
Gratulálunk minden résztvevőnek a szép teljesítményhez, és további eredményes szereplést kívánunk a következő fordulóban!

SNI versmondóverseny


A Móra Ferenc Óvoda, Általános Iskola, Fejlesztő Nevelés-Oktatást Végző Iskola, EGYMI-ben megrendezett tankerületi szavalóversenyen 6 tanítványunk képviselte iskolánkat.
A rangos megmérettetésen számos tehetséges diák mutatta meg tudását, akik bátran és lelkesen álltak a zsűri elé.
Diákjaink az izgalmak ellenére is nagyon szépen szerepeltek, és kiemelkedő eredményeket értek el:
Kaszab Regina Edina (2.a) – I. helyezés
Pécsi Noémi (8.b) – II. helyezés
Tóth Nikoletta (1.b) – III. helyezés
Szili Alíz Dóra (1.b) – III. helyezés
Borzok Krisztián (6.b) – különdíj
A verseny során nemcsak a szép előadások, hanem a gyermekek bátorsága, kitartása és lelkesedése is példaértékű volt.
Szívből gratulálunk minden résztvevőnek!
Köszönjük a kollégák és a szülők támogatását, Kun Annamária és Frohmann Anikó gyógypedagógusok felkészítő munkáját!

Informatika verseny

Versenyben a digitális tudás

Április 30-án az Arany János Általános Iskola adott otthont a Tankerületi Digitális kultúra versenynek,
amelyet hetedik és nyolcadik évfolyamos tanulók számára szerveztünk meg Excel és Word témakörben.
A vetélkedő első részében mindkét korosztály egy elméleti feladatsort oldott meg a Socrative program segítségével.
Ezt követően a diákok gyakorlati feladatokban is bizonyíthatták tudásukat: a hetedik évfolyamosok plakátszerkesztési feladatot kaptak, míg a nyolcadikosok az Excelben való jártasságukat, különösen a függvények alkalmazásában bizonyíthatták tudásukat. A megmérettetésen nemcsak a városi iskolák tanulói vettek részt, hanem a besnyői, mezőfalvi és nagyvenyimi intézmények diákjai is. A résztvevők aktívan és lelkesen kapcsolódtak be a versenybe, amely jó hangulatban zajlott, és kiváló lehetőséget biztosított a fiatalok digitális kompetenciáinak fejlesztésére, valamint az iskolák közötti szakmai kapcsolatok erősítésére.

 Az alábbi eredmények születtek:

7. évfolyam:
I. helyezett: Fenninger Markus (Petőfi Sándor Általános Iskola)

II. helyezett: Szabó Dávid (Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola)
III. helyezett: Debreceni Zalán Norman (Besnyői Arany János Általános Iskola)

8. évfolyam:
I. helyezett: Fellegi Zsombor (Petőfi Sándor Általános Iskola)

II. helyezett: Andrási Zoltán (Besnyői Arany János Általános Iskola)
III. helyezett: Miló Róbert (Dunaújvárosi Arany János Általános Iskola)

Ezúton is köszönetünket fejezzük ki a verseny megszervezéséért Vári Éva tanárnőnek, valamint a lebonyolításban közreműködő kollégáknak: Kun Annamáriának, Csernákné Németh Juliannának és Débicsné Szigeti Zsuzsannának.

Röplabda Diákolimpia

Ezüstérem az elődöntőből

Április 27-én iskolánk III. korcsoportos fiú röplabdacsapata Budapesten, a Röplabda Diákolimpia országos elődöntőjén szerepelt. A fiúk végig nagy elszántsággal és küzdeni akarással játszottak, melynek eredményeként a rangos mezőnyben
a II. helyet szerezték meg.
A válogatott tagjai:
A 4. a osztályból: Campos-Fernandez Márkó
A 6. b osztályból: Juhász Marcell, Lakatos Noel Enzó, Miss Krisztofer János, Farkas Péter, Tomori Balázs Marcell
A 6. c osztályból: Balás Levente, Gebhardt Márk Zoltán, Pintér Olivér Gábor
A csapat felkészítői és kísérői: Szabó Péter edző és Ábrahám János testnevelő.
Szívből gratulálunk a szép eredményhez és további sikereket kívánunk!

Közlekedési verseny

Bravúr két keréken – bronzérem a közlekedési kupán

A Dunaújvárosi Balesetmegelőzési Bizottság által meghirdetett Kisiskolás Közlekedési Kupán iskolánk 3.a osztályának négy tanulója képviselte intézményünket. A Dózsa György Általános Iskolában megrendezett vetélkedő célja az volt, hogy játékos formában fejlessze az alsó tagozatos diákok közlekedésbiztonsági ismereteit, bővítse tudásukat, valamint erősítse a kerékpáros közlekedéshez szükséges szabályismeretet és ügyességet.
A verseny két részből állt: a résztvevők először egy KRESZ-tesztlap kitöltésével adtak számot elméleti tudásukról, majd egy kerékpáros ügyességi pályán bizonyíthatták gyakorlati felkészültségüket. A feladatok teljesítése során a pontosság, a szabálykövetés és a biztonságos közlekedés egyaránt kiemelt szerepet kapott.
Az „Aranyosok két keréken” csapat tagjai – Pirgi Kevin Dávid, Péntek Szabolcs, Lipp Levente és Juhász Balázs Máté – kiváló teljesítményt nyújtva a dobogó harmadik fokára állhattak.
Szívből gratulálunk a fiúk szép eredményéhez, és köszönjük a felkészítést Dániel Éva tanítónak!

Pindúr Pandúr

Játékosan a biztonságos közlekedésért  

Április 24-én ismét megrendezték a Pindúr Pandúr Közlekedésbiztonsági Vetélkedőt a Dunaújvárosi Balesetmegelőzési Bizottság és a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság szervezésében. Az eseménynek a Dunaújvárosi Egyetem sportcsarnoka adott otthont. A kezdeményezés célja az volt, hogy az óvodás és kisiskolás korosztály játékosan, interaktív feladatokon keresztül ismerkedjen meg a közlekedés alapvető szabályaival.
Iskolánkat a 2. a osztály nyolcfős csapata képviselte. A rendezvény egy mesejátékkal indult, majd változatos ügyességi kihívások következtek. A résztvevők kirakókat oldottak meg, akadálypályán haladtak végig, gokarttal és futóbiciklivel próbálhatták ki magukat, emellett közlekedési táblák felismerése és rendőri karjelzések értelmezése is szerepelt a feladatok között. Az egyes állomások teljesítése során a csoportok pontokat gyűjtöttek, így végig izgalmas és szoros küzdelem alakult ki. A legjobbak értékes ajándékcsomagot nyertek, de senki nem tért haza üres kézzel. Bár csapatunk ezúttal nem végzett dobogós helyen, tanulóinkra nagyon büszkék vagyunk: ügyesen helytálltak, és számos élménnyel gazdagodva, jó hangulatban zárták a napot.
A gyerekeket Kelemen Rita tanító kísérte. Gratulálunk a lelkes részvételhez!
A program jelentős mértékben hozzájárult a legfiatalabbak közlekedésbiztonsági ismereteinek bővítéséhez. Köszönjük!

Matekverseny

Egyenletmegoldó párbaj a Pannon Oktatási Központban
Felső tagozatos tanulóink több matematikai versenyen is lehetőséget kaptak arra, hogy tudásukat és problémamegoldó képességüket megmérettessék.
Ezek közül az egyik kiemelkedő esemény a Dunaújvárosi Pannon Oktatási Központ Gimnáziumában megrendezett egyenletmegoldó vetélkedő volt, amelyen intézményünk 8. évfolyamos tanulói is részt vettek.
Diákjaink szép eredménnyel szerepeltek, a versenyről minden résztvevő emléklappal térhetett haza.
A gyerekek felkészítő tanárai: Débicsné Szigeti Zsuzsanna és Vári Éva