
A nyílt napokon látogatható tanórákról az alábbi dokumentumban kapnak felvilágosítást:
Tanórák az alsó tagozaton

A nyílt napokon látogatható tanórákról az alábbi dokumentumban kapnak felvilágosítást:
Tanórák az alsó tagozaton

Márton nap
Idén sem maradhatott el az alsós osztályok
Márton napi lampionos felvonulása!
November 11-én a lelkes kisdiákok tanítóikkal és szüleikkel énekelve, verselve járták be az iskola környékét.
A jó hangulatú program szervezését és levezetését
köszönjük Lukács János tanítónak!
Elsős avató ünnepség
November 6-án ünnepélyes keretek között avattuk „Aranyos kisdiákká” legifjabb tanulóinkat.
Az avatott gyermekek osztályai kedves kis műsorral lepték meg a vendégeiket.



A fogadalomtétel után a nyolcadikos tanulók a kicsik nyakába akasztották iskolánk jelképét,
a nyitott könyvet és lúdtollat ábrázoló sárga jelvényt a kék bársony szalaggal.
Ezzel a szép gesztussal fejezték ki, hogy már mindannyian az Aranyos közösség tagjai.

Gratulálunk a színvonalas produkciók kis szereplőinek és a műsorokat betanító,
az eseményt szervező és levezető pedagógusoknak!
A fotókat készítette: Zsedrovits Enikő (Dunaújvárosi Hírlap)


Rekord mennyiségű papír gyűjtöttünk!
Iskolánkban 2019. szeptember 23-25. között került megrendezésre a hagyományos őszi papírgyűjtés. Az első nap délelőttjén még nem sejtettem, hogy micsoda gyűjtőmunka kezdődött el. A szülők és a gyerekek igyekezetének köszönhetően, az esemény végére, 11.385 kg papírhulladék töltötte meg a főépület kistornatermét. Ezzel a számmal a saját, előző tanéves rekordunkat is megdöntöttük!
Az eredményhirdetésre az őszi szünet előtti napokban került sor. Az alsó tagozaton a legtöbb papírt gyűjtő osztály a 4. a, a felső tagozaton a 6. c lett. Ők a kiemelkedő szorgalmukért egy-egy tortát nyertek. A többi osztály munkáját pedig oklevéllel díjaztuk.
A diákönkormányzat nevében köszönetemet fejezem ki a kedves szülők felé, akik idejüket és energiájukat nem kímélve segítették az esemény sikerességét. Külön köszönet illeti a gyermekeket, akik szorgalmukkal segítették a munkánkat. Továbbá kollégáim segítségét is köszönöm, akik nélkül nem ment volna gördülékenyen a papírgyűjtés.
Győri László
diákönkormányzat vezető


Az őszi szünet előtti utolsó tanítási napon, október 25-én iskolánkban fogadhattuk a Gördülő Energia
elnevezésű országos program megvalósítóját, Tóth Pál fizikust.
Az előadó látványosan mutatta be a különleges, az általános iskolákban nehezen,
vagy egyáltalán nem bemutatható kísérleteket.
A másfél órás szórakoztató fizika előadás a Nemzeti Közművek támogatásával jött létre.
A szervezést köszönjük Némethné Csernák Julianna tanárnőnek!


Reméljük tanulóink kedvet kaptak, hogy Ők is a jövő fizikusai legyenek!
Ünnepi műsor az 1956-os forradalom és szabadságharc emlékére
Élők: mutassátok föl a világnak,
s a hunyorgó égi csillagoknak
a mi hőseinket, szent halottainkat,
akik most már jobban ragyognak
és fényük egyre fényesebb lesz,
ahogy megérti áldozatukat a nemzet,
ha századonként legalább egyszer
fölkel és nem riaszthatja semmi fegyver…
(Nagy Gáspár: Október végi lángok)
Október 22-én emlékeztünk meg az 1956-os forradalom és szabadságharc 63. évfordulójáról, mely alkalomból iskolánk felső tagozatos diákjai a tornacsarnokban tekinthették meg a 7. a és az 5. c osztály közös ünnepi műsorát.
Az előkészületek már szeptemberben elkezdődtek. A gyerekek filmeket, képeket nézegettek, kellékeket gyűjtöttek, verseket és táncot tanultak, hogy minél hitelesebben tudják felidézni az ’56-os eseményeket.

Műsoruk által mindenki részese lehetett annak a hangulatnak, azoknak az érzéseknek,
amelyeket az ötvenhatos fiatalok átélhettek.
Hálásan köszönjük a diákok megható előadását és Hegyesi Szilvia tanárnő munkáját!


Szépül az iskola
A mai napon a gyerekek és a pedagógusok nagy örömére megújult a földszintről az első emeletre vezető lépcsősor. Az elkészült dekoráció nemcsak szépíti az épületet, hanem „okosítja” is a diákokat.
A munkálat a közeljövőben folytatódik, a többi lépcsősor is új ruhát kap majd.
Köszönjük a megvalósítást Grosch Adrienn, Kollárné Timea és Majláth Rita anyukáknak!

Iskolánk mind a négy meghirdetett korcsoportban képviseltette magát
a Sportolj Dunaújváros! elnevezésű városi rendezvényen.
Tanítványaink az ügyességet, gyorsaságot igénylő sportversenyen kiválóan szerepeltek,
mindannyian dobogós helyen végeztek!


Büszkék vagyunk a versenyzőinkre! Csak így tovább!

Köszönjük a felkészítést és kísérést Németh Márta, Tükör Balázs, Kelemen Rita tanítóknak,
Gróf Andrásné és Mudra Lászlóné testnevelő tanároknak!