Pályaorientáció

Mi leszek, ha nagy leszek?

Iskolánkban október 18-án került megrendezésre a pályaorientációs nap, melynek célja, hogy a tanulók minél megalapozottabban és időben felkészülhessenek a pályaválasztásra. Minden osztályunk csatlakozott a programhoz. A kicsik az életkoruknak megfelelő, izgalmas és játékos tevékenységek keretében beszélgettek a munka fontosságáról. Bemutatták szüleik foglalkozását, és saját terveiket is elmondták. A témához kapcsolódóan filmeket néztek, rajzoltak, interaktív feladatokban vettek részt, rejtvényeket fejtettek, dalokat hallgattak, énekeltek és  kézműveskedtek. Lehetőségük volt gyermekruhát tervezni, ápolósisakot készíteni, házat berendezni. Az érdekes, csoportmunkát igénylő feladatokat élvezettel oldották meg, lapbookok és plakátok is készültek. A lassan feledésbe merülő mesterségeket mini-kiállításon jelenítették meg. Több esetben külső helyszíneken ismerkedtek a különböző munkák jellegzetességeivel, és szereztek tapasztalatot a „mesterségek” szépségeiről.
Eredményes, tartalmas és sokrétű nap volt ez! Jövőre folytatjuk!

Felső tagozatos diákjainkra is sok érdekesség várt ezen a tanításmentes napon. Az 5.b osztály egy vidéki, családi gazdaságot keresett fel, ahol a gyerekek végigjárhatták a farmot, megismerkedhettek a gazdaság háziállataival, a hozzájuk kapcsolódó munkákkal, valamint bepillantást nyerhettek a gazdálkodás rejtelmeibe. A hatodik évfolyam a Bartók Kamaraszínházba látogatott el, ahol Palkó Panka és Suplicz Mihály fogadta a tanulókat. Az épület történetének megismerése után, bemutatták, hogyan is működik a színház. A gyerekek megtudhatták többek között azt, mit dolgozik a dramaturg, a kellékes; hogyan gyakorolnak a színészek. Az izgalmas, humorral tűzdelt beszélgetést követően diákjaink betekinthettek a kulisszák mögé, kipróbálhatták a színpadtechnika különböző elemeit is. A látogatás során életre szóló élményeket szereztek. A 7. évfolyamosok a Dunaújvárosi Szakképzés Napja alkalmából szervezett programon vettek részt, amelynek a Dunaferr iskola Apáczai Csere János úti tagintézménye biztosított otthont. A hatalmas forgatagban számos szakma bemutatkozott. Tanítványaink bepillantást nyerhettek a szakácsok, a cukrászok, a felszolgálók munkájába, valamint megtekinthették és kipróbálhatták a szépészeti és az egészségügyi szakma bizonyos szegmenseit. Az ácsok, a szerelő szakmák és a rendvédelmi szervek képviselői is felvonultak. Nyolcadikosainknak a Digitális Közösségi Alkotóműhelyben bemutatták a dunaújvárosi SZC iskoláit és képzéseit. A szakmaválasztási formák, az ágazatok, az ösztöndíjak megismerése után a gyerekek digitális eszközöket próbálhattak ki, és alkalmuk volt önismereti tesztek kitöltésére is.
A karrierlehetőségeket megismerve több diákunk is a továbbtanulását illetően kialakult nézettel hagyta el a rendezvények helyszíneit.